Gez Dolaş:
< Haberler kategorisindeki tüm yazılar

Chavez' in ölüm nedeni belirlendi

Geçtiğimiz günlerde hayatın kaybeden Venezüela develet başkanı Hugo Chavez'in ölüm nedeninin kalp krizi olduğu belirlendi.

Chavez' in ölüm nedeni belirlendi

Venezüella'nın önceki gün hayatını kaybeden Devlet Başkanı Hugo Chavez'in ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklandı.

Chavez'in cenazesi binlerce kişilik kortej eşliğinde Caracas Askeri Hastanesi’nden alınıp, Fuerte Tiuna Askeri Akademisi’ne götürüldü.

Cumhurbaşkanlığı Muhafızları Komutanı Orgeneral Jose Ornella, uzun süredir kanser tedavisi gören Chavez'in büyük acılar içindeyken geçirdiği ağır bir kalp krizi sonucu öldüğünü söyledi.

Tam 14 senedir kanserle savaşıyordu

Chavez'in ölmek üzereyken kanserinin çok ilerlemiş seviyede olduğunu belirten Ornella, buna karşılık, kanserin Chavez'in akciğerlerine yayılıp yayılmadığı şeklindeki bir soruyu cevapsız bıraktı.

Ornella, Chavez'in son anları da dahil, son iki yılını, kanserle 14 yıldan beri mücadele eden Chavez ile birlikte geçirdiğini anlattı.

Ornella, "Chavez ölmeden önce büyük güçlükle dudaklarını oynatarak 'Ölmek istemiyorum. Lütfen ölmeme izin verme' dedi çünkü ülkesini çok seviyordu, kendisini ülkesi uğruna feda etti" diye konuştu.


Ölümünden yaklaşık bir gün önce hükümet tarafından yapılan açıklamada, 11 Aralık'ta Küba'da geçirmiş olduğuğ dördüncü kanser ameliyatının ardından solunum enfeksiyonu sorunu yaşayan Chavez'in, yeni ve ciddi bir solunum enfeksiyonuna yakalandığı bildirilmişti.

Başlık: Chavez' in ölüm nedeni belirlendi

Diğer haberler: chavez ölümü, hugo chavez, kalp krizi, venezuela, devlet başkanı,

Yorum Ekle

Yorumlar (0)

Henüz bu yazıya yorum yazılmadı.

Yorum Ekle

ASP Güvenlik Resmi